Szymon bardzo potrzebuje pomocy 1% podatku. Chłopiec ma tylko 9 lat. Większość jego życia to zmaganie się z bólem Pozostaje pod opieką wielu specjalistów. Wymaga zabiegów i rehabilitacji. Państwa 1% podatku podarowany Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci” może mu pomóc w tej codziennej walce.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Szymon z  Gołdapi potrzebuje wsparcia 1% podatku.

Chłopiec miał 1,5 roku, kiedy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i  doznał poparzeń II i  III stopnia. Poparzeniu uległo 20% ciała chłopca. Obejmują one przede wszystkim twarz chłopca, szyję i  obie ręce. Bezpośrednio po wypadku chłopczyk poddany został częściowemu przeszczepowi skóry. Po pierwszej operacji Szymek z rodzicami musi jeździć na częste kontrole do poradni chirurgicznych.

— Szymonek miał 18 miesięcy, kiedy ściągnął na siebie czajnik z  gorącą wodą. To była chwila, która zmieniła całe nasze życie —  opowiada pani Agnieszka, mama Szymona. — Od tamtego dnia zaczęła się walka o  jego zdrowie i sprawność. Jak każdej matce trudno jest patrzeć na ból i cierpienie dziecka, ale nie możemy się poddać

Bezsprzecznie, la rodziny dużym obciążeniem finansowym jest codzienna pielęgnacja blizn specjalistycznymi preparatami. Dodatkowo przy leczeniu oparzeń u chłopca zalecono stosowanie ubranek uciskowych szytych na miarę. Niestety ich zakup nie jest dofinansowywany. W listopadzie 2014 roku Szymonek przeszedł kolejną operację przeszczepu skóry.

W 2015 roku przeprowadzone zostały trzy serie zabiegów zmniejszających widoczność blizn i rehabilitacja poparzonych rąk. Laseroterapia zmniejszyła widoczność blizn. Chłopca czekają jednak kolejne zabiegi.

Ciężkie zmagania o dobrą codzienność

Szymon uczy się w pierwszej klasie szkole podstawowej w  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olecku. Jest w pierwszej klasie szkoły podstawowej. U chłopca stwierdzono jednak afazję: utratę zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu. Zaburzeniom towarzyszą trudności w pisaniu, liczeniu, czytaniu.

— Szymonek mówi jak 3-letnie dziecko —  opowiada mówi pani Katarzyna. —  Poza tym ciągle walczymy z  bliznowcami. Jest to zgrubiała zmiana skórna, która pojawia się w miejscu dawnej rany. To miejsca, w których były blizny po oparzenia. Od drugiego roku życia Szymon ma co rok operacje. Nie lubi szpitali, blizny go bolą, cały czas jest natłuszczany, ma laseroterapię i rehabilitację.

Istotnie, rodzice robią wszystko, by ich syn miał szansę na jak najlepsze życie. Jednak jest to trudne, a możliwości finansowe rodziny są ograniczone. Dlatego Państwa wsparcie jest dla nich bezcenne

— Pomoc bardzo się liczy — zapewnia pani Katarzyna. — Leczenie, rehabilitacja i wyjazdy do szpitali i specjalistów są kosztowne. W walce o zdrowie dziecka liczy się każda złotówka. Bez wsparcia ludzi dobrego serca nie bylibyśmy w stanie zapewnić synkowi wszystkiego co potrzebuje. Dziękujemy za każdą pomoc.

Masz moc 1% podatku – zrób z niej dobry użytek!

Masz Moc!

Zgodnie z  zasadami każdy, kto rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), może przekazać 1 % podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji. Wystarczy w  zeznaniu rocznym PIT wskazać fundację czy stowarzyszenie, które chcemy wesprzeć. Państwa 1% ma ogromną moc, bo może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Szymona i prawie 500 podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

— Pomóżmy Szymonkowi w leczeniu i rehabilitacji –  razem możemy zrobić więcej — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. —  Przekazując 1% swojego podatku naszej fundacji, pomagacie państwo w walce z chorobą, wspieracie leczenie, rehabilitację i  zakup potrzebnego sprzętu. Ta po- moc wiele znaczy dla tych dzieci i ich rodzin. Warto zatem poświęcić chwilę i  wypełnić odpowiednią rubrykę w  zeznaniu podatkowym. Dla osób potrzebujących to ogromna pomoc.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Pozostałe artykuły o 1% podatku:

Podaruj 1% podatku, bo Bartek liczy na dobrych ludzi!

1% podatku może wiele zrobić dla Dawida!

Aurelia i inne chore dzieci potrzebują 1% podatku!

Podaruj 1% podatku. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie!

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU