Podarujmy Kubie i innym chorym dzieciom radość i choć odrobinę uśmiechu przekazując swój 1% podatku! Pomóżmy spełnić marzenie o sprawności! Razem możemy więcej! Pomaganie jest przecież super!

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

14 letni Kuba potrzebuje wsparcia 1% podatku.  

Od 2012 roku jest podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Pomimo młodego wieku niesie na swoich barkach wielki ciężar. Liczne schorzenia zamieniają jego codzienność w  tor przeszkód. Dziecięce porażenie mózgowe powoduje, że pozornie podstawowe zadanie – dla Kuby zamienia się ogromne wyzwanie.

— Syn urodził się jako wcześniak w  25 tygodniu ciąży i  ważył 750 gram — opowiada pani Monika mama chłopca. — Pierwsze 4 miesiące życia spędził w  szpitalu. To była ciągła obawa o jego zdrowie i życie. Potem zaczęły się wizyty u  specjalistów, rehabilitacja i ciężka praca. Co jakiś czas okazywało się, że Jakub ma jakąś nową chorobę, alergię, potem astma doszła.

Dopiero w wieku 4 lat Kubuś powiedział po raz pierwszy „mama”. To była najpiękniejsza nagroda za naszą intensywną pracę. Dopiero w 2017 roku nauczył się wymawiać literkę „K”. A zmobilizowało go to, że na świecie pojawił się jego brat o imieniu Olek. Kuba tak długo ćwiczył, że w końcu udało się mu poprawnie wypowiedzieć imię brata.

Niedosłuch utrudnia Kubie kontakt z  otoczeniem i nawiązywanie trwałych relacji z rówieśnikami.

Choć Kuba jest obarczony niekończącymi się zmaganiami o  zdrowie i  samodzielność, to też typowy nastolatek. Uczy się w olsztyńskiej szkole dla dzieci niedosłyszących. Kontakt ze zwierzętami dodaje mu energii do stawiania czoła chorobom. Jest też wspaniałym, opiekuńczym bratem dla dwóch młodszych braci: Olka i Franka. Lubi być aktywny: lubi jeździć na hulajnodze i  rowerze. Gra w piłkę nożną.

Kuba uwielbia podróże. Miłością do zwiedzania i podróżowania zaraził go dziadek, który podarował mu mapę Polski i Europy. Odwiedzanie nowych miejsc pokazuje mu, jak wielki jest ten świat. Marzeniem Kuby jest wyjazd do Nowego Jorku.

Nastolatek jednak cały czas potrzebuje pomocy specjalistów Co więcej, tylko żmudna i kosztowna rehabilitacja daje Kubie szansę na lepsze funkcjonowanie. Pomimo znacznego postępu, u chłopca nadal obserwuje się trudności z wyrażaniem emocji, zaburzenia w komunikowaniu się, zaburzone relacje społeczne oraz trudności w nawiązywaniu znajomości.

Kuba na co dzień jest bardzo samodzielnym i obowiązkowym dzieckiem, ale nadal wymaga stałej pomocy specjalistycznej. Ogromne koszty z tym związane, wykraczają poza możliwości finansowe jego rodziny. Ze względu na wysokie koszty leczenia, dojazd do placówek medycznych, rehabilitacje oraz konsultacje medyczne, rodzina prosi o pomoc finansową w postaci 1% podatku.

Bezcenna pomoc

– Nie jesteśmy już w stanie opłacać wszystkiego sami i każdy grosz przeznaczony na leczenie naszego syna jest na wagę złota. Proszę pomóżcie nam, aby Jakub mógł się leczyć i rozwijać. W walce o zdrowie mojego synka nigdy się nie poddam – apeluje pani Monika.

— Wciąż musimy dużo i intensywnie pracować, aby Kuba był sprawny. Stawiamy poprzeczkę coraz wyżej. Cieszymy się z tego, co już udało się osiągnąć, ale jesteśmy świadomi, że jeszcze sporo przed nami. Kubuś to wspaniały chłopiec, który przez swoje choroby musi walczyć każdego dnia o to, by kiedyś móc być samodzielnym. Ma wiele marzeń, planów i zainteresowań. Jeszcze do końca nie wie, kim będzie w przyszłości… Dla mnie najważniejsze jest by był szczęśliwy i samodzielny. Kuba ma wiele empatii, jest wrażliwy i zasługuje na to, żeby w przyszłości móc w miarę normalnie funkcjonować.

Dzięki 1% podatku Kuba może spełniać marzenia. Pomóż!

Zgodnie z zasadami każdy, kto rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), może przekazać 1 % podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji. Wystarczy w zeznaniu rocznym PIT wskazać fundację czy stowarzyszenie, które chcemy wesprzeć. Państwa 1% ma ogromną moc, bo może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Kuby i prawie 500 podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Pomóżmy Jakubowi w leczeniu i rehabilitacji — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

  Przekazując 1% swojego podatku naszej fundacji, pomagacie państwo w walce z chorobą, wspieracie leczenie, rehabilitację i  zakup potrzebnego sprzętu. Ta pomoc wiele znaczy dla tych dzieci i ich rodzin. Warto zatem poświęcić chwilę i  wypełnić odpowiednią rubrykę w  zeznaniu podatkowym. Przywróćmy uśmiech na twarzach tych dzieci, a rodzicom dajmy wiarę, że nie są sami w tej walce.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Pozostałe artykuły w ramach tegorocznej kampanii:

Oliwia i inni podopieczni z góry dziękują za 1% podatku

Podaruj 1% podatku, bo Bartek liczy na dobrych ludzi!

1% podatku może wiele zrobić dla Dawida!

Aurelia i inne chore dzieci potrzebują 1% podatku!

Podaruj 1% podatku. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie!

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.