Każdy płatnik podatku dochodowego ma prawo zadecydować o tym, na jakie cele będzie przeznaczona część jego dochodów w postaci 1% podatku na cele charytatywne, może na tym skorzystać także Julian. Przekaż jeden procent podatku podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i wesprzyj chore dzieci w walce o sprawność i marzenia.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Julian  ma 6 lat i 1% podatku może dodać mu MOCY.

Mieszka w Ornecie. To uroczy i pogodny chłopiec, który wciąż czeka na diagnozę. Codziennie walczy z bólem, który towarzyszy mu przy minimalnym wysiłku.

— Ciąża przebiegała prawidłowo. Spodziewaliśmy się dziewczynki ale urodził się chłopczyk i zamiast Julii mamy Juliana —  opowiada pani Wiesława mama chłopca. —  Do roku mały rozwijał się dobrze, siadał, zaczął chodzić. Coś złego zaczęło się z im dziać. Miał coraz miej sił, „leciał przez ręce”. W lutym zachorował i trafiliśmy do szpitala. Było z nim naprawdę źle, doszło do tego, że miał problemy z oddychanie. Każdego dnia baliśmy się o jego życie.

Kiedy Julek trafił pierwszy raz do szpitala, lekarze stwierdzili, że cierpi na zanik mięśni. Jednak w dalszym ciągu lekarze nie są w stanie zdiagnozować chłopca. Jego dolegliwościom trudno znaleźć podłoże. Na chwilę obecną przechodzi badania genetyczne, pobierano mu już wycinek mięśnia do biopsji.

Chłopiec umysłowo rozwija się prawidłowo, ale ruchowo jest opóźniony. Na każdy spacer mama Juliana, musi zabierać spacerówkę, ponieważ syn nie jest w stanie przejść samodzielnie dłuższego dystansu, sprawia mu to niesamowity ból.

— Julian to bardzo radosny i grzeczny chłopiec —  mówi pani Wiesława. —  Lubi się uczyć, od września rozpocznie naukę w szkole. Bardzo chętnie bawi się na podwórku ze swoim starszym o 5 lat bratem Bartkiem. Często buduje różne konstrukcje z klocków. Ma wiele koleżanek i kolegów. Mimo iż ma 6 lat, mówi, że musi skończyć dobrą szkolę i zdobyć dobry zawód, by zarabiać dużo pieniędzy.

Julian to bystry chłopak, bardzo aktywny mimo swoich dolegliwości.

Wolny czas lubi spędzać z bratem, naśladując go w ćwiczeniach, dzielnie pręży muskuły i udaje, że robi pompki. Chłopiec musi codziennie się rehabilitować w domu i w placówkach. Do tego dochodzą częste wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka, to wszystko generuje koszty szczególnie dojazdy do Warszawy. Julian ma również przerost prawej komory, musi na siebie uważać i się nie przemęczać. Chłopiec chciałby móc w pełni korzystać z życia.

— Nasz syn bardzo szybko rośnie i coraz częściej narzeka na ból. Często choruje —  tłumaczy pani Wiesława. — Przykro jest patrzeć na cierpienie dziecka. Julian chciałby tak jak inne dzieci biegać po podwórku, jeździć na rowerze czy bawić się z dziećmi. Zrobimy wszystko, by jego dzieciństwo i życie było jak najlepsze. Pragniemy, by mógł normalnie żyć i spełniać swoje marzenia. Do tego potrzebne są jednak ogromne środki finansowe. Potrzebujemy pomocy, by walczyć o zdrowie syna.

Spraw by twój 1% podatku zrobił coś naprawdę dobrego!

Już tylko kilka dni zostało do rozliczenia PIT za ubiegły rok. Robiąc to, pamiętajmy, że każdy z nas może przekazać swój 1 proc. podatku i w ten prosty sposób zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” może pomagać w przezwyciężaniu chorób i niepełnosprawności dzięki wszystkim tym, którzy właśnie zdecydowali się przekazać jej 1 proc. podatku. Ma on ogromną moc, bo może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Juliana i innych podopiecznych. Dzięki temu, że wpiszecie w swoim zeznaniu podatkowym numer KRS fundacji, chore i niepełnosprawne dzieci otrzymają jeszcze większą szansę na wyleczenie i powrót do beztroskiego dzieciństwa.

— Wspólnymi siłami możemy pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. To priorytetowe zadanie naszej fundacji — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

— Darowizna 1%, jako kwota przekazywana przez jedną osobę, jest małą sumą, ale jakże ważną dla naszej Fundacji. Kilka, czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez wielu darczyńców składa się bowiem na sumę, dzięki której mamy szansę nieść pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

W związku z tym, że często leczenie jest niezwykle kosztowne, musimy dbać o to, żeby zebrać dla naszych dzieci jak najwięcej tak potrzebnych im środków. Ta pomoc wiele znaczy dla tych dzieci i ich rodzin, którzy zmagają się nie tylko z trudnościami życiowymi, ale i finansowymi. Zachęcamy do wypełnienia odpowiedniej rubryki w zeznaniu podatkowym. To zajmuje tylko chwilę, a pozwoli Julianowi oraz innym dzieciom walczyć o sprawność.

Żeby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już teraz oczywiście można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Inne artykuły z tegorocznej kampanii:

Jakub może pokonać chorobę, pomóż mu przekazując 1% podatku

Gniewko chce zrobić swój pierwszy krok, twój 1% podatku doda mu sił

Mały wojownik Wojtek potrzebuje pomocy, wesprzyj go 1% podatku!

Natalka chce spełniać marzenia, pomoże jej 1% podatku


1% podatku dla Anity – Razem możemy wiele dobrego

Przekaż 1% podatku, Nikodem potrzebuje Twojej Pomocy

Dajmy Kubusiowi 1% podatku – to dla niego szansa na lepsze życie!

Wesprzyj Mikołaja w jego walce, daj mu 1% podatku!

Ola ma szansę na lepsze życie, pomoże jej twój 1% podatku

Kornelia wciąż walczy, pomoże jej twój 1% podatku

Amelia liczy na wasz 1% podatku!

Daj swój 1% podatku, bo Kuba walczy o marzenia!

Przekaż 1% podatku, bo Szymon liczy na wasze dobre serca

Oliwia i inni podopieczni z góry dziękują za 1% podatku

Podaruj 1% podatku, bo Bartek liczy na dobrych ludzi!

1% podatku może wiele zrobić dla Dawida!

Aurelia i inne chore dzieci potrzebują 1% podatku!

Podaruj 1% podatku. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie!

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU