Wtorek, 2 czerwca 2020

Ania Krawczyk

Podziel się:

Ania Krawczyk

maluszek

Ania to kolejny maluszek, który został objęty wsparciem naszej Fundacji. W lipcu 2019r, dziewczynka przyszła na świat jako skrajny wcześniak. Ważyła tylko 1.2 kg. Brak wód płodowych uniemożliwił prawidłowy rozwój płuc u Ani, dlatego tuż po narodzinach podawano jej leki krążeniowo- oddechowe przez długi okres czasu. Jednak to nie wszystko…
Jako noworodek przeszła też m.in. wtórne zapalenie płuc, retinopatię, niedokrwistość i żółtaczkę. Ania też nie dowidzi w wyniku zanikania nerwu wzrokowego.
Obecnie mózg Ani jest plastyczny i zdolny do regeneracji, lekarze nie są w stanie w pełni stwierdzić w jakim stopniu zaistniało porażenie mózgowe. Ania pozostaje pod stałą opieką licznych poradni specjalistycznych, w tym: neonatologiczną, rehabilitacyjną, okulistyczną, audiologiczną, preluksacyjną, neurologiczną i ortopedyczną. Dziewczynka jest też objęta kompleksową pomocą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu.
Ania jest rehabilitowana 3-4 razy w tygodniu Metodą NDT Bobath i metodą Vojty. Regularnie dojeżdża do Olsztyna na rehabilitację wzroku. Tylko regularna rehabilitacja od najmłodszych miesięcy, może pomóc w stymulacji rozwoju dziewczynki. Do innych potrzeb Ani zalicza się również sprzęt rehabilitacyjny i artykuły medyczne. Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją dziewczynki przekraczają możliwości finansowe rodziny.
Wspólnie możemy jej pomóc!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Ania Krawczyk.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!