Przekazując 1% podatku, mały Wiktor i inni podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” mają siłę by stawić czoła chorobie i niepełnosprawności. Wspierając chore dzieci, pomagamy w walce o sprawność i marzenia. Razem możemy zdziałać wiele dobrego!

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

WPŁACAM!

Wiktor ma 4 latka i od roku jest dumnym przedszkolakiem, 1% podatku może mu bardzo pomóc. Chłopiec choruje na Zespół Westa (padaczka lekooporna).

Zespół Westa jest chorobą, którą diagnozuje się średnio u 1 na 3500 dzieci, przy czym zdecydowanie częściej rozpoznanie choroby występuje u chłopców. Cechą charakterystyczną zespołu Westa są występujące w różnej częstotliwości napady zgięciowe oraz postępujące opóźnienie psychomotoryczne dziecka, które jest efektem uszkodzenia struktur nerwowych. Leczenie zespołu Westa jest procesem długotrwałym, którego efekt opiera się na ograniczeniu napadów padaczkowych oraz poprawie funkcjonowania psychomotorycznego dziecka.

— Syn był bardzo wyczekiwanym dzieckiem. Ciąża rozwijała się prawidłowo, mały przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Dostał 10 punktów Apgar — opowiada pani Joanna mama Wiktorka. — Do 4 miesiąca życia synek rozwijał się prawidłowo, dopiero w listopadzie 2018 roku dostał pierwszego napadu.

Rodzice z Wiktorem trafili do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie spędzili prawie 2 miesiące. Choroba spowodowała regres rozwoju.

Leczenie zespołu Westa jest poszerzane o dietę ketogeniczną, czyli bogatą w tłuszcze i ubogą w węglowodany. Taką właśnie dietą żywiony jest Wiktor.

— Od 2 lat syn leczony jest bardzo restrykcyjną dietą ketogenną. Dzięki temu mogliśmy zredukować jego leki — mówi pani Joanna. — Wiktorek chodzi coraz lepiej, jednak cały czas ma problemy z komunikacją. Od września Wiktor chodzi do przedszkola. Nadal nie mówi i mało rozumie ale robimy wszystko żeby poprawić tą sytuację. Ma już swoje osiągnięcia w tym kierunku, bo potrafi powiedzieć jakieś sylaby… Wciąż jednak czekamy na upragnione słowo „mama” i '”tata”. Zaczęliśmy wprowadzać również AAC – komunikację alternatywną, która jest niezbędna do funkcjonowania i usprawniania naszego synka. Nauka za pomocą symboli idzie nam dobrze. Wiemy, że dużo pracy jeszcze przed nami.

Wiktorek bardzo lubi zwierzęta, ma swojego ulubionego pluszaka – dzięcioła, bez którego nie potrafi zasnąć. Uwielbia muzykę. Mógłby godzinami słuchać jak mu się śpiewa lub gra na gitarze. Lubi oglądać książeczki i kąpiele wodne. By jednak dorównać swoim rówieśnikom, Wiktor musi wszystkiego nauczyć się od nowa. By tak się stało, chłopiec potrzebuje wielu godzin rehabilitacji i specjalistycznych zajęć.

— Wiktorek poddawany jest terapii w przedszkolu oraz prywatnie. Pracujemy z nim również w domu — tłumaczy pani Joanna. — Nie poddamy się, bo sprawność naszego syna jest dla nas najważniejsza. Cieszymy się z każdego postępu. Niestety, koszty tej walki są duże.

To już ostatnie dni, by dokonać rozliczenia PIT za ubiegły rok. Robiąc to, pamiętajmy, że możemy przekazać swój 1% podatku i w ten prosty sposób zrobić coś dobrego dla innych – mały Wiktor może mieć więcej MOCY!

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” może pomagać w przezwyciężaniu chorób i niepełnosprawności dzięki ludziom, którzy zdecydowali się przekazać jej 1 proc. podatku. Ma on ogromną moc, bo może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Wiktora i innych podopiecznych. Dzięki temu, że wpiszecie w swoim zeznaniu podatkowym numer KRS fundacji, chore i niepełnosprawne dzieci otrzymają jeszcze większą szansę na wyleczenie i powrót do beztroskiego dzieciństwa.

— Pomóżmy temu małemu człowieczkowi sprostać swoim niedomaganiom. Razem możemy zdziałać cuda — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. — Każdego roku robimy wszystko by pomagać chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Możemy liczyć tylko na ludzi dobrej woli. Państwa 1% podatku to ogromna pomoc dla naszych podopiecznych. Prosimy – pamiętajcie o Wiktorku i innych dzieciach przy swoim rozliczeniu Wspólnymi siłami możemy im pomóc.

– Darowizna 1%. jako kwota przekazywana przez jedną osobę jest małą sumą, ale ważną dla naszej Fundacji. W związku z tym, że często leczenie jest niezwykle kosztowne, musimy dbać o to, żeby zebrać dla naszych dzieci jak najwięcej potrzebnych im środków. Ta pomoc wiele znaczy dla dzieci i ich rodzin, którzy zmagają się nie tylko z trudnościami życiowymi, ale i finansowymi. Nie pozwólmy by brak pieniędzy skazał te dzieci na ból i cierpienie. Każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo… Razem możemy zrobić wiele dobrego! — podsumowuje Iwona Żochowska-Jabłońska.

Żeby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już teraz oczywiście można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Inne artykuły z tegorocznej kampanii:

Przekaż 1% podatku, bo Julian czeka na waszą pomoc

Natalka chce cieszyć się pięknem świata, 1% podatku da jej na to szansę!

Jakub może pokonać chorobę, pomóż mu przekazując 1% podatku

Gniewko chce zrobić swój pierwszy krok, twój 1% podatku doda mu sił

Mały wojownik Wojtek potrzebuje pomocy, wesprzyj go 1% podatku!

Natalka chce spełniać marzenia, pomoże jej 1% podatku


1% podatku dla Anity – Razem możemy wiele dobrego

Przekaż 1% podatku, Nikodem potrzebuje Twojej Pomocy

Dajmy Kubusiowi 1% podatku – to dla niego szansa na lepsze życie!

Wesprzyj Mikołaja w jego walce, daj mu 1% podatku!

Ola ma szansę na lepsze życie, pomoże jej twój 1% podatku

Kornelia wciąż walczy, pomoże jej twój 1% podatku

Amelia liczy na wasz 1% podatku!

Daj swój 1% podatku, bo Kuba walczy o marzenia!

Przekaż 1% podatku, bo Szymon liczy na wasze dobre serca

Oliwia i inni podopieczni z góry dziękują za 1% podatku

Podaruj 1% podatku, bo Bartek liczy na dobrych ludzi!

1% podatku może wiele zrobić dla Dawida!

Aurelia i inne chore dzieci potrzebują 1% podatku!

Podaruj 1% podatku. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie!

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU